Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Pułtusku: Msza, koncert i paradę umundurowania historycznego

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Pułtusku: Msza, koncert i paradę umundurowania historycznego

Na placu przy ratuszu w Pułtusku, odbyło się tradycyjne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorem wydarzenia były lokalne władze – Samorząd Gminy Pułtusk oraz Samorząd Powiatu Pułtuskiego, które serdecznie zaprosiły mieszkańców do udziału w obchodach.

Po oficjalnej części uroczystości, organizatorzy i goście przeszli w procesji do Bazyliki. Tam miała miejsce Msza Święta odprawiona w intencji naszej Ojczyzny. Przed rozpoczęciem nabożeństwa, młodzież z Publicznej Szkoły Podtekstowej im. I. Szewińskiej w Pułtusku zaprezentowała efektowny montaż słowno-muzyczny pod nazwą „Viviat Konstytucja”. Ponadto, mieliśmy okazję podziwiać prezentację historycznej odzieży wojskowej, która została przekazana do użytku Pułtuskiej Grupie Rekonstrukcji Historycznej im. 13 Pułku Piechoty.

Dla tych, którzy planują spędzić ten dzień w Pułtusku, organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Dostępne są kursy turystyczne ekobusem, które pozwolą zwiedzić miasto z zupełnie innej perspektywy. Ponadto, o godzinie 17:00 w Domu Polonii zaplanowano koncert muzyki filmowej. Za jego wykonanie odpowiada Zespół Kameralny, a całości dopełni recytacja poezji w wykonaniu Jerzego Zelnika.