Policja interweniuje wobec młodzieży z Pułtuska:18-latek obraża funkcjonariuszy, 17-latka pod wpływem alkoholu

Policja interweniuje wobec młodzieży z Pułtuska:18-latek obraża funkcjonariuszy, 17-latka pod wpływem alkoholu

Przed sądem zmuszeni zostaną do odpowiedzi młodzi mieszkańcy Pułtuska, których nieodpowiednie zachowanie wymagało interwencji policji. Doszło do tego, kiedy 18-letni chłopak bezceremonialnie obrażał mundurowych, którzy ukarali go za naruszanie porządku publicznego. Dodatkowo 17-letnia dziewczyna, która mu towarzyszyła, była pod wpływem alkoholu. Sąd będzie zobligowany do oceny ich postępowania.

W minionych dniach, w okolicy ulicy Mickiewicza w Pułtusku, wymagana była interwencja policji wobec osób, które zakłócały spokój publiczny. Przybycie funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia zapoczątkowało całą serię wydarzeń. Młody mieszkaniec powiatu pułtuskiego, lat 18, został ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów kodeksu wykroczeń. Kara wynosiła 500 złotych.

Chłopak jednak nie działał samotnie. Przy nim znalazła się również nietrzeźwa 17-latka. Ze względu na jej młody wiek, funkcjonariusze podjęli decyzję o przetransportowaniu jej do komendy, skąd miała zostać odebrana przez rodziców. Taki obrót sprawy nie przypadł do gustu jej towarzyszowi. 18-latek stał się agresywny i zaczął obelżywie odzywać się do policjantów.

Jego ignorowanie poleceń prawnych i dalsze wulgarne ataki słowne spowodowały, że również został on zatrzymany. Nietrzeźwa nastolatka została odebrana przez jej opiekunów, a jej partner trafił do policyjnej celi, gdzie czekał na przesłuchanie przez policjantów z pionu kryminalnego. Postawiono mu zarzut na podstawie art. 226 kk, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub nawet pozbawienie wolności do roku.