56-letni uciekinier z pułtuskiego zakładu karnego zatrzymany przez policję

56-letni uciekinier z pułtuskiego zakładu karnego zatrzymany przez policję

Podczas wczorajszej służby, funkcjonariuszki policji z Pułtuska ostatecznie zatrzymały mężczyznę, który od kilku miesięcy usiłował uniknąć wymiaru sprawiedliwości. Poszukiwany pułtuszczanin, starając się uniknąć powrotu do zakładu karnego, gdzie miał do odbycia blisko półtoraroczny wyrok, skutecznie ukrywał się przed organami ścigania.

Mężczyzna, którego wiek wynosi 56 lat, wcześniej był skazany za przestępstwo oszustwa popełnione w warunkach recydywy. Już niemal na skraju odzyskania wolności, z niespełna rokiem do końca kary, złożył wniosek o przerwę w jej odbywaniu. W efekcie, choć miał prawo opuścić zakład karny, zobowiązany został do powrotu tam w maju bieżącego roku.

Jednakże, mężczyzna postanowił zupełnie inaczej. Wybrał on wówczas drogę ucieczki od swojego losu i zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Oszustwo jednak nie było jedynym przestępstwem, które ciążyło na nim. Dodatkowo, został oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, za co sąd orzekł karę blisko dwumiesięcznego pozbawienia wolności.

Zatrzymanie byłego więźnia stało się nieuniknione i było tylko kwestią czasu. Pomimo jego prób uniknięcia wymiaru sprawiedliwości, policja namierzyła go. Wyraźnie zaskoczony i zdezorientowany mężczyzna, jakby do ostatniej chwili wierzył w swoją niewidzialność, został przewieziony do komendy policyjnej. Po przeprowadzeniu formalności procesowych, 56-latek został skierowany z powrotem do zakładu karnego, gdzie spędzi następne 1,5 roku.