Aktualizacje dotyczące budowy obwodnicy Pułtuska

Aktualizacje dotyczące budowy obwodnicy Pułtuska

Planowanie i przygotowania do budowy obwodnicy Pułtuska trwały przez wiele lat. Dopiero 26 września, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oficjalnie zapowiedziała, że prace budowlane mogą się rozpocząć. Ten monumentalny projekt przyniesie zarówno kierowcom, jak i mieszkańcom liczne korzyści. Nowa droga o długości prawie 20 kilometrów z pewnością ułatwi podróżowanie, natomiast dla mieszkańców Pułtuska oznacza to zdecydowane zmniejszenie ruchu ulicznego w mieście. Dodatkowo, inwestycja przewiduje także budowę przejść dla zwierząt i przepustów ekologicznych.

Obecnie budowa obwodnicy Pułtuska jest już w toku. Zmiany dotkną drogi DK 61 i DK 57. GDDKiA oficjalnie poinformowała o możliwości rozpoczęcia prac 26 września 2023 roku. Firma Strabag, będąca wykonawcą projektu, posiada już kluczowy dokument – decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). To pozwala im na przejęcie placu budowy i rozpoczęcie prac.

Rozważając szczegóły inwestycji, która ma dobiec końca w 2025 roku, zostanie wybudowany nowy dwujezdniowy odcinek drogi krajowej DK 61 o długości około 16,8 km, który będzie omijał Pułtusk od zachodu. Ponadto powstanie prawie 3-kilometrowy jednojezdniowy odcinek drogi krajowej DK 57, który będzie omijał Pomiarowo i Kleszewo.