Alarmująca liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w Pułtusku: Sześć osób w ciągu jednego weekendu

Alarmująca liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców w Pułtusku: Sześć osób w ciągu jednego weekendu

Podczas niedawnych kontroli drogowych przeprowadzanych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, aż sześć osób zostało zatrzymanych za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Zaskakująco wysoka liczba tych incydentów jest niepokojąca, zwłaszcza że przypadły one tylko na jeden weekend.

Najbardziej zaskakujące wśród tych przypadków była sytuacja 47-letniego mieszkańca Winnicy. Mężczyzna poruszał się rowerem i jego jazda „wężykiem” zwróciła uwagę patroli drogowej. W trakcie kontroli okazało się, że trudno mu zrozumieć polecenia wydawane przez policjantów. Przyczyną problemów była znaczna ilość alkoholu we krwi – badanie wykazało aż 3 promile.

Niewiele mniej zawstydzającą sytuację stworzyła 50-letnia kobieta z Obrytem, z terenu powiatu wyszkowskiego, która prowadziła volkswagena mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci z Pułtuska mieli również do czynienia z 46-letnim mężczyzną, który przemierzał Zatory ciężarówką. W jego organizmie wykryto ponad 2 promile alkoholu.

Kolejny przypadek dotyczył 19-latka z Nasielska, który mimo 2 promili alkoholu we krwi, próbował prowadzić samochód marki kia. Młodzieniec został zatrzymany na ulicy Rynek w Pułtusku.

W ostatnich dniach pułtuscy policjanci zatrzymali również dwie osoby prowadzące samochody osobowe po spożyciu alkoholu. Badania alkomatem wykazały jednak, że ich stan trzeźwości nie przekroczył pół promila. Byli to kierowca volvo – 31-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego oraz 49-letnia kobieta z Warszawy.