Będzie dotacja. Lodowisko w Pułtusku zyska zadaszenie

Będzie dotacja. Lodowisko w Pułtusku zyska zadaszenie

Powoli nadchodzi okres, w którym pułtuskie lodowisko będzie tętniło życiem. Niestety po poprzednich sezonach tafla wymagała niezbędnych prac konserwatorskich, aby mogła służyć jak największej liczbie mieszkańców. Udało się znaleźć środki na ten cel.

W drugiej połowie lipca pojawiła się nadzieja, że zadaszenie miejskiego lodowiska przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku może w końcu się udać. Choć od tamtego momentu minęło trochę czasu, najnowsze informacje na ten temat jak najbardziej mogą napawać optymizmem.

Kolejne dofinansowanie na budowę zadaszenia

W lipcu gmina Pułtusk otrzymała dofinansowanie w wysokości 231 tysięcy złotych od Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na rzecz budowy zadaszenia lodowiska z obiektami towarzyszącymi. Choć to ogromna kwota, okazało się, że byłaby ona niewystarczająca na realizację tego typu inwestycji, nawet pomimo wkładu własnego.

Samorząd Województwa Mazowieckiego, dostrzegając konieczność wybudowania zadaszenia postanowił jednak wyciągnąć pomocną dłoń. Kilka dni temu została podjęta o przekazaniu kolejnego dofinansowania, tym razem w kwocie 200 tysięcy złotych, która w dużym stopniu przyczyni się do powodzenia inwestycji.

Pieniądze pozwolą rozpocząć inwestycję

Środki wypłacone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego zostały przekazane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze 2021”. Dzięki nim udało się rozpocząć procedurę przetargową, która z kolei da możliwość wybrania wykonawcy tego niezwykle istotnego zadania.

Na ten moment jeszcze nie wiadomo, kiedy rozpocznie się instalacja zadaszenia i jak długo potrwa jego instalacja. Jedno jest jednak pewne – kiedy inwestycja dobiegnie końca, mieszkańcy Pułtuska z pewnością będą mogli docenić wynikające z tego tytułu korzyści.