Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

Bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych

W Pułtusku ferie zimowe przypadają na okres od 31 stycznia, a więc zaczną się już niebawem. W związku z tym chcemy, aby nasze dzieci w tych wolnych od nauki dniach były całkowicie bezpieczne. Dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą ułatwić zapewnienie im pełnego bezpieczeństwa. Wiele z nich wiąże się z dużym ruchem na drogach, jednak istnieje również kilka innych spraw, o których warto pamiętać.

Monitorowanie sytuacji na drogach

W związku z tym, że w czasie ferii wzmaga się ruch na drogach, policja zapowiada w tym czasie monitorowanie sytuacji oraz kontrole kierowców. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, w których całe rodziny wybierają się na ferie, jak i autobusów wycieczkowych. Głównymi miejscami, gdzie ruch będzie monitorowany są drogi prowadzące do najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych na ferie zimowe. Warto zadbać o dobry stan techniczny pojazdu, który nie pozostawia nic do życzenia, a także o przestrzeganie ograniczeń prędkości. Należy oczywiście unikać spożywania alkoholu przed jazdą oraz pamiętać o zapiętych pasach. W ten sposób sami zapewnimy wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno swojej rodzinie, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Jak przygotować się do podróży

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a także problemów przy ewentualnej kontroli, warto dobrze przygotować się do podróży. Z wcześniejszym wyprzedzeniem warto sprawdzić, czy mamy przy sobie wszelkie niezbędne dokumenty, a także czy samochód lub autobus nie wymaga drobnych napraw. Poza tym, należy upewnić się, że dzieci przewożone są we właściwy sposób, na przykład z użyciem fotelików w przypadku tych najmłodszych dzieci. Zapewni nam to spokojną i bezpieczną podróż, po której będziemy mogli cieszyć się upragnionym wypoczynkiem.