Ceny kurek na rynku w Pułtusku

Ceny kurek na rynku w Pułtusku

Podczas okresu letniego, grzyby kurki są jednymi z najbardziej pożądanych na rynku ze względu na ich smak i wartości odżywcze. Wykorzystywane są w szerokim spektrum przepisów kulinarnych. Zajęliśmy się sprawdzeniem, jakie ceny tych grzybów obowiązują na rynku w Pułtusku.

Z powodu obecnej suszy panującej w lasach, odnalezienie tych smakowitych grzybów nie jest łatwe i często zależy od szczęścia. Jednak sprzedawca, z którym rozmawialiśmy, poinformował nas, że udało mu się zebrać je na łąkach pod miastem. Grzyby te, świeże i o aromatycznym zapachu, zerwane o poranku, można nabyć jeszcze dziś! Cena za mały pojemnik wynosi 20 zł.

Kurki są dostępne głównie w sezonie od czerwca do października. Te atrakcyjne grzyby można spotkać zazwyczaj w siedliskach borowych, ukryte pod mchem lub liśćmi. Współżyją one w symbiozie ze świerkiem i sosną, a także z bukiem, grabem i dębem. Często można zauważyć je w grupach wśród ściółki leśnej, tworząc tzw. czarci krąg.

Jeśli chodzi o sposoby serwowania kurek, te grzyby stanowią doskonały dodatek do potraw takich jak makaron czy risotto. Jajecznica z kurkami również cieszy się dużą popularnością.