Czy warto inwestować w nieruchomości za granicą

Czy warto inwestować w nieruchomości za granicą

Inwestycje w nieruchomości już od dłuższego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem. Są one jedną z bezpieczniejszych i pewniejszych form ulokowania pieniędzy. Osoby, które nie chcą ryzykować, wybierają właśnie tą formę inwestycji. Pozwala ona nie tylko posiadać czy wynajmować daną nieruchomość, najczęściej mieszkanie, ale także osiąść w nim, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ostatnio pojawia się jednak coraz częściej możliwość inwestycji w nieruchomości za granicą. Zazwyczaj są to apartamenty w większych budynkach. Są one tworzone z myślą o wyjazdach wakacyjnych, dlatego też możemy je wynajmować lub sami z nich korzystać w sezonie letnim oraz poza nim.

Jak inwestować w apartamenty

Inwestycje w apartamenty mogą wyglądać bardzo różnie w zależności od tego o jakim kraju mówimy. Chociaż wydawałoby się, że biedniejszym krajom powinno zależeć na zagranicznych inwestorach, to jednak w praktyce kwestia ta wygląda nieco inaczej. Często trzeba załatwić cały szereg formalności, które umożliwią nam zakup mieszkania czy apartamentu. Dużym plusem jest jednak fakt, że najczęściej wszystkim tym zajmie się za nas biuro pośredniczące w sprzedaży. Są to firmy składające się z osób, które dobrze znają lokalne warunki (często są to mieszkańcy danego kraju), a także osób odpowiedzialnych za zarządzanie wszelkimi potrzebnymi czynnościami. W krajach takich jak Turcja, czy Bułgaria bez problemu znajdziemy polskie agencje nieruchomości, w których spokojnie dogadamy się we własnym języku.

Jakie apartamenty wybierać

Jeżeli zdecydujemy się na zakup apartamentu za granicą, warto zastanowić się w jakim miejscu oraz jakiej wielkości ma to być mieszkanie. Niektóre apartamentowce budują się w pierwszej linii od morza i gwarantują przepiękny widok, przy czym trzeba pamiętać, że tylko jedna strona budynku jest zwrócona w stronę morza. Często to właśnie one są najdroższe, jednak zapewniają przepiękny widok z okna. Jeśli chcemy nieco zaoszczędzić warto wybrać mniej turystyczne miejsce, nieco oddalone od morza. Jest to oczywiście tylko propozycja, która może nam pomóc podjąć decyzję o lokalizacji. Jeśli zaś chodzi o wielkość apartamentu musimy decydować się osobistymi preferencjami.