Dwa zatrzymania w ciągu jednej nocy. W tle narkotyki i konieczność odbycia kary więzienia

Dwa zatrzymania w ciągu jednej nocy. W tle narkotyki i konieczność odbycia kary więzienia

Praktycznie każdego dnia na polskich drogach policjanci zatrzymują kierowców, którzy nie powinni zasiąść za kółkiem z uwagi na swój stan. Najczęściej dotyczy to kierowania pod wpływem alkoholu, ale zdarza się również, że kierujący są po spożyciu narkotyków. Podobną sytuację odnotowano w ostatnim czasie w Pułtusku.

W ciągu zaledwie jednej nocy pułtuscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego pułtuskiej komendy zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie zakazane substancje. Zatrzymani byli w posiadaniu marihuany i amfetaminy. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, a w konsekwencji może im grozić nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Uciekał przed policją, miał narkotyki

Pułtuska komenda poinformowała, że do obu zatrzymań doszło w ostatni piątek 8 października. Funkcjonariusze wydziału prewencji udali się na patrolowanie miasta. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu momentalnie przyspieszył i zmienił kierunek chodu.

Mundurowi szybko doszli do wniosku, że mężczyzna musi mieć coś na sumieniu, dlatego też go zatrzymali. W trakcie przeprowadzania kontroli osobistej okazało się, że 37-letni mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki.

Druga kontrola i zatrzymanie kolejnego posiadającego narkotyki

Do drugiego zatrzymania doszło tej samej nocy, kiedy funkcjonariusze przeprowadzali kontrolę pojazdu, którego kierowca nie zastosował się do panujących przepisów ruchu drogowego. Policjanci zwrócili uwagę, że mężczyzna, który siedział na miejscu pasażera zachowywał się zdecydowanie zbyt nerwowo.

Podczas legitymowania 25-letniego mieszkańca powiatu makowskiego policjanci wykazali, że był on poszukiwany w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności. Co więcej, znaleziono przy nim narkotyki, na skutek czego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Obaj mężczyźni, którzy zostali zatrzymani w związku z posiadaniem przy sobie narkotyków usłyszeli zarzuty. Zatrzymany 25-latek, który był poszukiwany został z kolei doprowadzony do aresztu karnego. Posiadanie narkotyków grozi karą do trzech lat pozbawienia wolności.