Dynamika rozwoju rynku autobusów elektrycznych w Polsce: Premiera modelu E7 marki Yutong

Dynamika rozwoju rynku autobusów elektrycznych w Polsce: Premiera modelu E7 marki Yutong

W Polsce, nad brzegami Wisły, rynek autobusów zasilanych energią elektryczną rozwija się z niebywałą dynamiką. To właśnie w naszym kraju mają miejsce europejskie premiery najnowszych modeli tych ekologicznych pojazdów. Przykładem jest tutaj najnowszy model firmy Yutong – E7, który swoją debiutującą prezentację miał w mieście Pułtusk.

Podczas świętowania XXVI edycji Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza, mieszkańcy tego miasta mieli okazję osobiście zaznajomić się z tym nowym modelem autobusu elektrycznego. Co więcej, ten sam model przedtem służył jako środek transportu dla kibiców podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze.

Za nami lustrzany rok, kiedy to ujawniliśmy model U12 marki Yutong, który obecnie jest dobrze rozpoznawalny na ulicach Warszawy. Teraz przyszła pora na kolejny krok – prezentację modelu E7. Marka Yutong zdobywa coraz większą popularność w Europie, a w szczególności na polskim rynku. Warto podkreślić fakt, że premiery kolejnych modeli tej marki w Polsce odbywają się zanim zostaną one zaprezentowane w innych krajach europejskich – takie słowa skierował do zgromadzonych Marcin Kucharski, prezes zarządu firmy Busnex Poland.