Ewolucja programu szkoleniowego FUKS Pułtusk

Ewolucja programu szkoleniowego FUKS Pułtusk

Obecny sezon to niezaprzeczalnie przełomowy okres dla drużyn FUKS Pułtusk, które biorą udział w oficjalnych rozgrywkach. W porównaniu z poprzednimi latami, aktualne statystyki wykazują znaczący wzrost liczby drużyn reprezentujących klub. Wcześniej w rywalizacji brały udział jedynie zespoły Seniorek, Trampkarek oraz Orliczek. Teraz jednak, do grupy tych ambitnych zawodniczek dołączyły Żaczki.

Interesujące jest to, że najmłodsza drużyna ligowa, składająca się z dziewczyn urodzonych w latach 2014 i 2015, nie konkurowała na typowych warunkach ligowych. Żaczki, mimo iż formalnie biorą udział w rozgrywkach ligowych, nie podlegają standardowym regułom. Nie prowadzi się dla nich oficjalnej tabeli, a wyniki ich meczów nie są rejestrowane.

Takie podejście do młodych zawodników wynika z przekonania o konieczności stworzenia im odpowiednich warunków do nauki i rozwoju. Dlatego też udział Żaczek w lidze postrzegany jest przede wszystkim jako doskonała okazja do edukacji i zdobywania doświadczenia w meczowych warunkach, a nie bezwzględnej rywalizacji.