Gry miejskie – dobra zabawa dla całych rodzin

Gry miejskie – dobra zabawa dla całych rodzin

Większe miasta oferują nam różnego rodzaju rozrywki na wolne dni. Jedną z nich, podczas której można spędzać czas całą rodziną są gry miejskie. Na początku cieszyły się one sporą popularnością, później jednak nieco nam spowszedniały. Teraz, w miesiące letnie powracają do łask, gdyż stanowią ciekawą alternatywę dla wyjazdów, czy też rozrywek, za które musimy zapłacić. Poza tym, są dobrym pomysłem na spędzenie weekendu w mieście, jeśli nie mamy możliwości czy ochoty nigdzie wyjeżdżać. Gry miejskie wpływają pozytywnie na rozwój zdolności poznawczych dziecka, a poza tym sprzyjają zacieśnianiu więzi w rodzinie. Na czym jednak polegają tego rodzaju gry?

Czym są gry miejskie

Jeżeli opis podany na wstępie nas zachęcił i chcielibyśmy spróbować czegoś podobnego, musimy wiedzieć na czym polegają gry miejskie. W wielu przypadkach dostajemy opis gry już na starcie lub możemy go ściągnąć z Internetu, dlatego też będziemy wiedzieć co robić. Zazwyczaj chodzi o to, żeby na danym obszarze miasta odszukać konkretne miejsca. Zaprowadzą nas do nich wskazówki podane w opisie. Następnie w miejscach tych trzeba odnaleźć ukryte znaki, na przykład litery, które odpowiednio naniesione na planszę z opisem złożą się w całe hasło, czyli rozwiązanie gry miejskiej.

Po co grać w gry miejskie

Gry miejskie pomagają poznać miasto od innej strony. Możemy na nie spojrzeć z innej perspektywy, a scenariusz gry miejskiej może przybliżyć nam historię danego miejsca, czy też inne szczegóły z nim związane. Poza tym, jest to świetny pomysł na spędzenie czasu całą rodziną na powietrzu. Najlepiej sprawdzi się latem, w ciepłe długie dni. Do wyboru mamy zazwyczaj gry miejskie na niewielkim terenie, a wszystkie miejsca są położone na tyle blisko, że można dojść do nich pieszo albo takie nieco dalsze, do których możemy dojechać rowerem. Niektóre obejmują większy obszar, którego eksploatację można podzielić na dwa dni lub więcej.