Gry terenowe na wiosnę i lato

Gry terenowe na wiosnę i lato

Gry i zabawy na świeżym powietrzu cieszą się dużym zainteresowaniem wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni. Coraz chętniej zarówno dzieci, jak i dorośli wychodzą z domu, aby spędzić nieco więcej czasu na świeżym powietrzu. Wyjścia takie warto połączyć z zabawą, w której każdy będzie się dobrze czuł. Niektóre z nich przeznaczone są głównie dla dzieci, inne głównie dla dorosłych. Z pewnością jednak znajdziemy bardzo dużo możliwości zabawy dla całej rodziny. Przyjrzyjmy się niektórym z popularniejszych gier, które warto wykorzystać w słoneczne i ciepłe wiosenne dni.

Gry terenowe dla całej rodziny

Jedną z bardzo ciekawych propozycji jest geocaching, czyli swego rodzaju zabawa w poszukiwanie skarbów. Będzie ona dobrym pomysłem zarówno dla dorosłych, jak i dla nastolatków oraz dla dzieci. Polega ona na odnajdywaniu z pomocą GPS ukrytych przez inne osoby fantów ukrytych w bardziej lub mniej dostępnych skrytkach. Zazwyczaj są to miejsca, które nie są powszechnie znane lub nie cieszą się dużą popularnością, jednak mimo wszystko zasługują na uwagę. Podobna propozycją, która będzie idealna dla całej rodziny jest poszukiwanie skarbów. W zależności od wieku dzieci skarby mogą mieć różny charakter. Poza tym, im starsze dzieci, tym stopień trudności odnalezienia skarbu powinien być wyższy.

Gry terenowe dla dorosłych i młodzieży

Istnieją również gry, które przeznaczone są głównie dla dorosłych lub dla młodzieży. Tutaj również sprawdzi się geocaching, jednak istnieje także wiele innych form zabawy. Jedną z nich są podchody. W tych na krótszych trasach mogą brać udział również dzieci, jeśli jednak obszar jest większy, a co za tym idzie, trzeba będzie przejść kilka kilometrów, zabawa taka będzie dla dzieci nużąca, dlatego też jest przeznaczona głównie dla młodzieży i dla dorosłych. Innym pomysłem są gry miejskie, przy których nie musimy daleko wyjeżdżać żeby znaleźć na nie odpowiedni teren. Terenem zabawy jest samo miasto, w którym umieszczone są konkretne wskazówki pozwalające na rozwiązanie jednej z wielu zagadek.