Idealny strój na wiosnę

Idealny strój na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy chyba każdy z nas chce pożegnać się z zimowymi ubraniami. Przeszukujemy szafę w poszukiwaniu lżejszych i cieńszych rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o odzież wierzchnią. Przyglądamy się też wystawom sklepowym, aby zdecydować czy potrzebujemy czegoś nowego. Zresztą, nawet jeśli takich rzeczy nie potrzebujemy, to wiosenna pogoda skłania do zakupów czegoś nowego i ciekawego. Jak więc skomponować idealny strój na wiosnę i co powinno wchodzić w jego skład? Zastanówmy się nad różnymi możliwościami jakie mamy.

Wiosenne części garderoby

Pierwszym co rzuca się w oczy jest nasza odzież wierzchnia, czyli po prostu płaszcz albo kurtka. O ile zima zazwyczaj nosimy bardziej stonowane kolory typu czerń, beż, czy brąz, o tyle wiosna warto postawić na coś bardziej wesołego, coś co odda nasze uczucia wobec budzącej się do życia przyrody. Zresztą sklepy odzieżowe ułatwiają nam wybór, gdyż znajdziemy w nich wiele ciekawych różnokolorowych opcji zarówno w żywszych, jak i w pastelowych odcieniach. Podobnie kwestia wygląda jeśli chodzi o inne części garderoby, takie jak chociażby swetry, koszulki, a także spodnie i spódniczki. Te ostatnie będą jeszcze nieco różnić się od cieńszych letnich stylizacji, jednak również mogą wnieść sporo życia do naszego ubioru.

Akcesoria na wiosnę

Odzież jaką wybieramy na wiosnę warto uzupełnić o dodatkowe akcesoria. Tym które najbardziej będzie rzucało się w oczy jest szalik, chusta, czy apaszka. Warto dobrać ją odpowiednio do koloru płaszcza lub kurtki, których aktualnie używamy. W tym sezonie warto postawić na wzory kwiatowe, które nie tylko idealnie pasują do wiosennej atmosfery, ale również są bardzo modne i ładnie się prezentują. Innym akcesorium, o które warto zadbać wiosną jest pasek, jeśli używamy płaszcza, który dobrze będzie się z nim prezentował. Poza tym, dobrze będzie pomyśleć o bransoletce i kolczykach, które również są dość widocznym elementem. Jeśli chodzi o torebkę, wiele będzie zależało od całego stylu naszego ubioru i same z pewnością najlepiej dobierzemy coś co będzie dobrze się komponować z resztą stroju.