Kierowca ciężarówki uderzył w drzewo na krajowej "61" – Uniknął obrażeń, ale dostał mandat

Kierowca ciężarówki uderzył w drzewo na krajowej "61" – Uniknął obrażeń, ale dostał mandat

Na drodze krajowej oznaczonej numerem 61, w okolicach miasta Pułtusk, doszło do niebezpiecznego incydentu drogowego. Kierowca dużej ciężarówki utracił kontrolę nad swoim pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w potężne drzewo stojące przy drodze. Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, stwierdzili, że mężczyzna był naprawdę szczęśliwy unikając poważniejszych obrażeń. Za swoje występek kierujący otrzymał mandat.

Policja regularnie podkreśla, że przystosowanie prędkości do panujących warunków na drodze jest jednym z kluczowych elementów bezpieczeństwa. Niestety, brak dostosowania szybkości do warunków na drodze jest jednym z najczęstszych powodów wypadków i kolizji. Tak właśnie było i tym razem. W sobotni wieczór, po godzinie 18:00, 57-letni obywatel Estonii nie zdołał utrzymać kontroli nad swoim ciężarowym pojazdem na śliskiej nawierzchni jezdni. W konsekwencji, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Choć całe zdarzenie mogło mieć tragiczny finał, mężczyzna wyszedł z tego bezpiecznie. Jak podkreślała komisarz Milena Kopczyńska, oficer prasowy policji w Pułtusku: „Mężczyzna był trzeźwy. Może mówić o wielkim szczęściu, bo nie doznał poważnych obrażeń”. Policja nałożyła na kierowcę sankcję w postaci mandatu karnego za spowodowanie incydentu drogowego.