Kolejne zmiany w organizacji ruchu. Warto o tym pamiętać

Kolejne zmiany w organizacji ruchu. Warto o tym pamiętać

18 listopada w godzinach przedpołudniowych wprowadzony został kolejny etap zmiany w organizacji ruchu na wysokości drogi krajowej nr 61. Z tego powodu na wysokości ronda w Pułtusku kierowcy jadące od strony Warszawy w stronę Wyszkowa będą musieli jechać przed miasto pod prąd, a następnie zjechać w drogę wojewódzką nr 618. Poza tym ruch będzie się odbywał jak dotychczas.

Kierowcy przemieszczający się od strony Wyszkowa drogą wojewódzką nr 618 od 18 listopada nie będą już mogli skręcić na rondzie w stronę Warszawy. Zamiast tego będą kierowani na bypass, którym będą mogli dojechać do ronda Prezydenta Kaczorowskiego i zawrócenia na lewy pas ruchu, po czym ulicami 3 Maja i Daszyńskiego wrócić na teren ronda.

Istotne zmiany w ruchu

Po powrotnym dojechaniu do ronda kierujący muszą odczekać na zielone światło w ruchu wahadłowym. Dopiero potem będą mogli wjechać na rondo od strony zachodniej, a następnie skierować się w stronę Warszawy.

Jadający w stronę Warszawy drogą krajową nr 61 od Ostrołęki będą musieli przejechać odcinek z wahadłem, a następnie skierować się w stronę stolicy. Kierujący, którzy będą chcieli jechać do Wyszkowa również na wahadle będą mogli wjechać na teren starego ronda, po czym wjechać na DW618 i skierować się na Wyszków.

Ograniczenie prędkości i zakaz dla ciężarówek

Jeśli chodzi o kierujących jadących drogą krajową nr 61 od Warszawy również napotkają na swojej drodze wahadło. Przy zielonym świetle mogą dalej jechać w kierunku Ostrołęki. Ci, którzy będą chcieli jechać w stronę Wyszkowa po minięciu odcinka z ruchem wahadłowym wjadą na stare rondo, po czym skierują się na drogę wojewódzką nr 618 w stronę Wyszkowa.

Co istotne, w dalszym ciągu pozostaje ograniczenie ruchu do 50 km/h. Zakaz wjazdu do miasta obowiązuje w przypadku samochodów, których całkowita masa wynosi co najmniej 10 ton.