Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku aktywnie uczestniczy w kampanii "Trzeźwość" dla bezpieczeństwa na drodze

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku aktywnie uczestniczy w kampanii "Trzeźwość" dla bezpieczeństwa na drodze

Działania związane z kontrolą i prewencją, znane pod nazwą „TRZEŹWOŚĆ”, są aktywnie realizowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Konkretnie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wykonują swoje obowiązki w wyznaczonych miejscach, skupiając się przede wszystkim na sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowców. Celem jest eliminacja z ruchu drogowego osób, które mogą stanowić rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników drogi, poprzez prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Dzisiaj na drogach powiatu pułtuskiego można zauważyć znaczny wzrost sił policyjnych wynikający z cyklicznych działań o nazwie „Trzeźwość”. Jest to kampania mająca na celu uświadomienie kierowcom, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą jazda po spożyciu alkoholu.

Bezpieczeństwo na drogach jest odpowiedzialnością każdej osoby korzystającej z nich. Dlatego też apelujemy o ostrożność, odpowiedzialność, zdrowy rozsądek i przede wszystkim trzeźwość podczas kierowania pojazdem.

Jeśli ktoś stanie się świadkiem agresji na drodze lub zauważy podejrzenie, że kierujący pojazdem jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków, powinien natychmiast skontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112.