Krótkoterminowy wynajem wakacyjny – ile można zyskać?

Krótkoterminowy wynajem wakacyjny – ile można zyskać?

Wynajem mieszkania czy całego domu na wakacje jest jednym z pomysłów na letni biznes. Szczególnie jeśli mamy inne lokum, w którym możemy tymczasowo zamieszkać, możemy na tym sporo zyskać. WE grę wchodzi oczywiście wiele czynników, jednak ogólnie rzecz biorąc wynajem wakacyjny jest jedną z bardzo atrakcyjnych możliwości zarobku. Zastanówmy się więc bliżej jak wygląda ta kwestia i co trzeba zrobić, żeby móc wynajmować swoje mieszkanie w trakcie wakacji.

Wynajem krótkoterminowy – minusy

Wynajem na krótki okres czasu ma swoje zalety, jak i wady. Przyjrzyjmy się każdej z nich po kolei. Podstawową wadą jest fakt, że aby móc wynajmować swoje mieszkanie, trzeba uzyskać odpowiednie pozwolenia. Najłatwiej będzie osobom, które już prowadzą swoją działalność i wynajmują inne obiekty. W innych sytuacjach możliwość wynajmu może być utrudniona. Jeśli jednak posiadamy wszelkie niezbędne dokumenty, możemy zacząć tworzyć ofertę wynajmu. Innym minusem jest fakt, że bardzo często musimy sprzątać w mieszkaniu. Niektórzy próbują się przed tym bronić oferując możliwość wynajmu na minimalnie tydzień lub kilka dni, nie zawsze jest to jednak praktyczne rozwiązanie.

Wynajem krótkoterminowy – plusy

Jednym z największych plusów takiego rodzaju wynajmu jest możliwość sporego zarobku. W zależności od tego jak duże jest mieszkanie i w jaki sposób jest urządzone, możemy na nim zarobić średnio 200-300 złotych za noc. Jeśli mamy pełne obłożenie na wszystkie noce, w praktyce przyniesie nam to zysk w wysokości 6000-9000 złotych, przy czym trzeba pamiętać o odliczeniu wszelkich podatków i opłat, a także kosztów prania, sprzątania, itp. Poza tym, w taki sposób możemy przyciągnąć osoby, które chcą spędzić w danym miejscu dzień, dwa, tydzień, czy jeszcze nieco więcej czasu.