Mężczyzna z Pułtuska złapany za jazdę pod wpływem alkoholu, pomimo zakazu i poszukiwań

Mężczyzna z Pułtuska złapany za jazdę pod wpływem alkoholu, pomimo zakazu i poszukiwań

Podczas gdy był pod wpływem alkoholu, mężczyzna prowadził samochód na drodze publicznej. Co więcej, ten konkretny kierowca miał na swoim koncie zakaz kierowania pojazdami. Niewystarczająco, w toku dalszych dochodzeń, okazało się, że jest również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości – do odbycia półtora roku pozbawienia wolności.

To wydarzenie miało miejsce w sobotę, 18 września, w miejscowości Lipniki Stare w gminie Pułtusk. Policjanci zatrzymali mężczyznę podczas kontroli drogowej jego pojazdu – Forda. W wyniku badania alkomatem wykryto u niego prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Oznacza to, że mężczyzna łamał obowiązujący go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii B.

Przy bliższym przyjrzeniu się sprawie, okazało się jednak, że ów 50-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego jest już dobrze znany organom ścigania. Na jego nazwisko wystawiono list gończy oraz dwa nakazy doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności. W sumie, mężczyzna ma do odsiedzenia rok i osiem miesięcy. Kara ta została mu wymierzona za przywłaszczenie dwóch pojazdów, które powierzone mu były do naprawy w latach 2017-2021.