Nielegalny tytoń zabezpieczony przez pułtuską policję – mieszkaniec Pułtuska stanie przed sądem

Nielegalny tytoń zabezpieczony przez pułtuską policję – mieszkaniec Pułtuska stanie przed sądem

Działania śledcze funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w Komendzie Pułtusk doprowadziły do zabezpieczenia nielegalnie posiadanych wyrobów tytoniowych. Sprawą zajmuje się teraz mieszkaniec miejscowości Pułtusk, który będzie odpowiedzialny za swoje działania na podstawie kodeksu karnego skarbowego. Stawiennictwo przed sądem grozi mu surowym ukaraniem, która może obejmować znaczną grzywnę aż do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 18 grudnia, detektywi z Wydziału Kryminalnego Komendy Pułtusk, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, zdobyli informacje wskazujące, że osoba zamieszkująca Pułtusk może posiadać towary z tytoniu, które nie są opatrzone polskimi znakami akcyzowymi. Te podejrzenia potwierdziły się po przeprowadzeniu kontrolnej wizyty w wyznaczonym miejscu zamieszkania. W trakcie kontroli ujawniono kartonowe opakowania papierosów różnych marek.

Przypominamy, że każda osoba, która podejmuje decyzję o zakupie, przechowywaniu, transporcie, wysyłce lub przemieszczeniu wyrobów akcyzowych nieopatrzonych znakami akcyzy, dopuszcza się czynu zabronionego. W zależności od stopnia naruszenia prawa, taka osoba może być obciążona grzywną lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat. Sąd ma pełną dyskrecję w odniesieniu do ustalenia wysokości kary w każdym indywidualnym przypadku.