Obchody Powiatowo-Gminne „Święto Plonów” na Stadionie Miejskim w Pułtusku

Obchody Powiatowo-Gminne „Święto Plonów” na Stadionie Miejskim w Pułtusku

W niedzielne popołudnie, 3 września 2023 roku, na terenie Stadionu Miejskiego w Pułtusku zorganizowano uroczyste „Święto Plonów” na szczeblu powiatowo-gminnym. Za zaplanowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia odpowiedzialność ponosili Samorząd Powiatu Pułtuskiego oraz Samorząd Gminy Pułtusk, wespół z sołtysami i mieszkańcami Sołectw Jeżewo i Kacice.

Przy organizacji przedsięwzięcia wspólnie działali również Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku, Zarząd Miejsko-Gminny Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku i Parafia pod wezwaniem św. Józefa działająca na terenie Pułtuska.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej dziękczynnej, zorganizowanej z myślą o rolnikach z Gminy Pułtusk i Powiatu Pułtuskiego. Następnie odbył się barwny korowód ze „skarbami, które dała nam ziemia”, prowadzony przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Pułtuska.

Bezpośrednio za orkiestrą podążały poczty sztandarowe reprezentujące społeczność Pułtuska, Rolników i Pszczelarzy Ziemi Pułtuskiej oraz Ochotnicze Straże Pożarne z miejscowości: Głodowo, Grabowiec, Kacice, Płocochowo i Przemiarowo.