Pijany kierowca zmieniał pas w stronę Pułtuska. Zatrzymał go inny z kierowców

Pijany kierowca zmieniał pas w stronę Pułtuska. Zatrzymał go inny z kierowców

Policjanci z Makowa Mazowieckiego skorzystali na obywatelskim ujęciu jednego z kierowców i zatrzymali 75-letniego mężczyznę, który kierował swoim pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola wykazała, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, a dodatkowo posiadał sądowy zakaz jazdy samochodem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 21:15. Wówczas dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na drodze znajduje się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Miało to miejsce na ulicy Mazowieckiej w Karniewie. Zgłaszający przekazał, że zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Bohaterskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zastali kierowcę zgłaszającego zdarzenie, który kierował się do Pułtuska. Okazało się, że z naprzeciwka jechał pojazd, który nagle zaczął zjeżdżać na drugi pas. Kierowca na szczęście zdążył zjechać na pobocze i wjechać w pole, ale na skutek faktu, że drugi z jadących nie zatrzymał się, 36-latek postanowił zawrócił i pojechał za nim.

Styl jazdy kierującego autem marki Renault, jak również obrany przez niego tor wskazywały, że być może jest on pod wpływem działania alkoholu. Zgłaszający dogonił drugiego z kierowców, wyprzedził go i uniemożliwił mu dalszą jazdę, zabierając mu kluczyki. Co więcej, od mężczyzny wyczuł silną woń alkoholu, na skutek czego zawiadomił służby.

Pijany kierowca próbował uciekać. Grozi mu do dwóch lat więzienia

Kierujący Renaultem początkowo chciał przekupić zgłaszającego, jednak gdy jego starania na nic się nie zdały, wysiadł z auta i próbował uciec. Szybka reakcja dyżurnego z makowskiej policji sprawiła jednak, że na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze i ruszyli w pościg za uciekającym kierowcą.

Kilka minut później 75-latek był już zatrzymany. Przeprowadzono badanie stanu jego trzeźwości, które wykazało, że w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Jak się później okazało, nie była to jego pierwsza tego typu sytuacja. Mężczyzna miał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

75-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie może mu grozić kara pozbawienia wolności do dwóch lat.