Policja z Pułtuska zatrzymała podejrzanego o kradzież sprzętu wędkarskiego

Policja z Pułtuska zatrzymała podejrzanego o kradzież sprzętu wędkarskiego

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej, do której przyczyniły się dokładne śledztwo i regularnie gromadzone informacje, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy policyjnej zdołali zatrzymać mężczyznę posądzanego o kradzież dokumentów oraz sprzętu do wędkarstwa. Funkcjonariusze odnaleźli skradzione przedmioty u 38-letniego mężczyzny i natychmiast je zabezpieczyli, są to dowody pochodzące bezpośrednio z działania przestępczego. Podejrzanemu grozi surowa kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niedawno, policja w Pułtusku dostała zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu wędkarskiego i karty, która upoważnia do połowu ryb. Te przedmioty zostały skradzione z osobowego samochodu pozostawionego na jednym z parkingów w Pułtusku, który nie był prawidłowo zamknięty. Poszkodowany w tej sytuacji to 56-letni mieszkaniec Pułtuska, który oszacował swoje straty na kwotę 800 zł. Szczegółowe dochodzenie pozwoliło na zgromadzenie wystarczającej ilości dowodów, które umożliwiły oskarżenie podejrzanego o próbę kradzieży.

Zatrzymany 38-latek teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań. Zgodnie z art. 278 Kodeksu karnego, może mu grozić kara pozbawienia wolności do pięciu lat.