Policjanci pojawią się na drogach. Kontrole w ostatni weekend wakacji

Policjanci pojawią się na drogach. Kontrole w ostatni weekend wakacji

Ostatni weekend wakacji każdego roku jest niezwykle szczególnym momentem, zwłaszcza jeśli chodzi o sytuację na drogach. Jedni wracają do domu, a inni korzystają z ostatnich wolnych dni. Na drogach powiatu pułtuskiego pojawiło się w tym czasie sporo policyjnych patroli.

Zadaniem funkcjonariuszy podczas ostatniego weekendu wakacji jest przede wszystkim kontrolowanie prędkości osiąganych przez kierowców, ich stanu trzeźwości i posiadanych uprawnień, sposobu przewożenia pasażerów, a także sprawdzanie stanu technicznego i wyposażenia samochodów.

O czym warto pamiętać za kierownicą?

Zdecydowanie najczęstszymi przewinieniami popełnianymi na drogach są zbyt nadmierna prędkość, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, a także brak ustąpienia pierwszeństwa. Częstą sytuacją jest również przemęczenie kierowców, co niekiedy prowadzi do zaśnięcia za kierownicą i tragedii.

Warto również pamiętać, że pogoda bywa bardzo zmienna. Warto zatem dostosować styl swojej jazdy do aktualnie panujących warunkach pogodowych oraz okolicznościach, w jakich się znajdziemy.

Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, ale także innych uczestników ruchu. Należy przy tym każdorazowo się upewniać, czy zgodnie z prawem możemy wsiąść do auta i nim kierować. Odpowiednio wcześnie zadbajmy również o eksploatację pojazdu, aby w pewnym momencie nie być zmuszonym do niechcianej interwencji.