Policjantka z Pułtuska na podium charytatywnego Biegu Akademii Policji w Szczytnie

Policjantka z Pułtuska na podium charytatywnego Biegu Akademii Policji w Szczytnie

Imprezę biegową, będącą już piątą edycją Biegu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, zorganizowała Akademia Policji w Szczytnie. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem – liczba uczestników wyniosła ponad 1219. Zadaniem każdego zawodnika było pokonanie dystansu około pięciu kilometrów, prowadzącego dookoła jeziora Domowego Dużego. Wśród triumfatorów znalazła się przedstawicielka pułtuskiej komendy policyjnej.

Należy zauważyć, że większość biorących udział w wydarzeniu stanowili mężczyźni – aż 863, podczas gdy kobiety stanowiły grupę 356 osób. W klasyfikacji „podoficerowie kobiety”, trzecie miejsce na podium zdobyła starszy sierżant Renata Soból. Pełni ona funkcję dzielnicowej w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku. Wszyscy składamy gratulacje dla niej za osiągnięty sukces!

Ta sportowa inicjatywa ma charakter charytatywny. Każdy z uczestników, decydując się na udział, wpłaca swój wkład finansowy. Tegoroczne zmagania przyniosły fundacji blisko 52 tysiące złotych. Ogółem, przez wszystkie dotychczasowe edycje biegu, który jest organizowany przez Akademię Policji w Szczytnie, udało się zgromadzić ponad 86 tysięcy złotych na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.