Poszukiwany listem gończym 22-latek zatrzymany. Posiadał spore ilości narkotyków

Poszukiwany listem gończym 22-latek zatrzymany. Posiadał spore ilości narkotyków

Przestępstwa związane z posiadaniem narkotyków nierzadko kończą się zatrzymaniem, a także późniejszymi konsekwencjami. Taki przebieg zdarzeń spotkał 22-letniego mieszkańca Pułtuska, który na dodatek był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna wpadł już w ręce policjantów, a obecnie czeka na wyrok w swojej sprawie.

Poszukiwania 22-latka przez policjantów z Pułtuska dotyczyły dopuszczenia się przestępstw narkotykowych. Wraz z nim zatrzymano również jego rówieśnika. W mieszkaniu, w którym znajdowali się mężczyźni funkcjonariusze znaleźli ponad 60 porcji różnych narkotyków.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Grożą im wysokie kary

Do zatrzymania poszukiwanego przez policjantów z wydziału kryminalnego pułtuskiej komendy 22-latka doszło na podstawie zdobytych informacji i późniejszego ustalania. Okazało się, że mężczyzna próbował ukrywać się przed organami ścigania. Z tego powodu Sąd Rejonowy w Pułtusku wystawił za nim list gończy, którego celem było doprowadzenie go do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających.

Podczas interwencji w mieszkaniu 22-latka funkcjonariusze pułtuskiej policji znaleźli środki odurzające. Biegły wykazał, że były to zabezpieczony susz i proszek, którymi były 40 porcji marihuany i 20 porcji amfetaminy.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. 22-latek, którego dotyczył list gończy został doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe miesiące, a ostatecznie może mu grozić nawet do 10 lat za kratkami. Jego 22-letni kolega otrzymał nałożony przez prokuratora dozór policyjny. W jego przypadku potencjalna wysokość kary wynosi trzy lata więzienia.