Przeprawa łącząca osiedle Popławy z Pułtuskim centrum poddana renowacji, prace prowadzone głównie po zmroku

Przeprawa łącząca osiedle Popławy z Pułtuskim centrum poddana renowacji, prace prowadzone głównie po zmroku

Jedyny most umożliwiający przejazd dla pojazdów osobowych i ciężarowych, tworzący połączenie między osiedlem Popławy a sercem Pułtuska, jest obecnie modernizowany. Modernizacja ta wprowadziła znaczne kłopoty dla użytkowników, lecz dzięki interwencji lokalnego Urzędu Miasta, od teraz prace remontowe będą przeprowadzane głównie w godzinach nocnych.

Marzena Cendrowska, pełniąca obowiązki burmistrza Pułtuska, wyjaśnia: „Jako gmina rozpoczęliśmy rozmowy z reprezentantami wykonawcy prac remontowych. Od tej pory większość prac będzie realizowana wieczorami i w nocy. W sytuacji wymiany nawierzchni, ruch będzie odbywać się wahadłowo.”

Na dni 26, 27 oraz 28 czerwca planowane są prace w ciągu dnia. Kierowcy powinni być przygotowani na dodatkowe utrudnienia. Remont mostu noszącego imię Obrońców Pułtuska jest realizowany w ramach gwarancji. Zakres prac obejmuje frezowanie starej nawierzchni i układanie nowej, naprawę chodnika oraz malowanie pasów ruchu. Most znajduje się na drodze wojewódzkiej nr 618, która łączy Pułtusk z Wyszkowem.