Przerażające zdarzenie drogowe w Bulkowie Starym: dwie osoby poszkodowane

Przerażające zdarzenie drogowe w Bulkowie Starym: dwie osoby poszkodowane

Miało miejsce niebezpieczne zdarzenie drogowe, które wydarzyło się w minioną sobotę w miejscowości Bulkowo Stare, leżącej w gminie Winnica. Scenariusz incydentu obejmował dwa samochody osobowe.

Kilka minut po godzinie 8:00 rano, na skrzyżowaniu dróg w Starym Bulkowie, mężczyzna w wieku 46 lat, siedzący za kierownicą samochodu Łada Samara, postanowił pominąć znak STOP. W rezultacie tego działania, naruszył on pierwszeństwo jazdy innego pojazdu – Renault, prowadzonego zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Skutkiem tego było boczne uderzenie pomiędzy oboma pojazdami. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Jeden z pasażerów Łady – 44-letnia kobieta – doznała obrażeń i musiała zostać przewieziona helikopterem do szpitala w Warszawie.

Policja z Pułtuska korzysta z tej okazji, aby przypomnieć o bezwzględnej konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Gdy zbliżamy się do skrzyżowania ze znakiem STOP, konieczne jest zatrzymanie pojazdu przed wyznaczoną linią P-12 lub bezpośrednio za nią. Funkcjonariusze apelują do kierowców o zadbanie o skupienie na drodze oraz o szczególną uwagę podczas wykonywania manewrów, które powinny być planowane z odpowiednim wyprzedzeniem i poprzedzane dokładną obserwacją sytuacji na jezdni oraz oznakowania drogowego.