Samorządowcy z gminy Pułtusk otrzymali środki na ekologiczne inwestycje

Samorządowcy z gminy Pułtusk otrzymali środki na ekologiczne inwestycje

W salach ratusza w Pułtusku podpisano umowy z lokalnymi samorządami, dzięki którym wsparte zostaną ekologiczne inwestycje. Pieniądze pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i zostaną przeznaczone na konkretne cele.

Pieniądze przekazane przez WFOŚ mają przeznaczone na zadania, które będą miały na celu edukację w zakresie ekologii, przyrody i środowiska naturalnego. Biorąc pod uwagę założenia programu, całość środków musi zostać wydana w sposób, który wspomoże w promowaniu świadomych inicjatyw wśród mieszkańców.

Po 50 tysięcy złotych dla gmin Pułtusk i Winnica

Beneficjentami dofinansowania zostały gminy Pułtusk i Winnica, które otrzymały po 50 tysięcy złotych. Pierwszym celem, na który mają zostać wydane te środki jest utworzenie ścieżki edukacyjnej w sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Całkowity koszt tej projektu wynosi 70 750 zł.

Drugi projekt zakłada niemal podobną inwestycję – utworzenie ścieżko edukacyjno-ekologicznej w miejscowości Winnica w gminie Winnica. W tym przypadku całkowity koszt projektu wyniesie 73 848 zł.

Przekazano również środki na usuwanie azbestu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska rozdysponował ponadto inne środki na utylizację azbestu. Po 30 tysięcy złotych otrzymały gminy Pułtusk, Winnica, Obryte i Pokrzywnica, natomiast na konto gmin Gzy i Świercze wpłynęły 23 tysiące złotych.

Reprezentantem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który złożył podpis pod umową była zastępca Prezesa Zarządu instytucji w Warszawie, urodzona w Pułtusku Kamila Mokrzycka. W trakcie podpisywania umowy obecny był również poseł Henryk Kowalczyk.