Ślubowanie Pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie

Ślubowanie Pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. bł. Jana Pawła II, położona w malowniczym Płocochowie, była świadkiem uroczystego Ślubowania Pierwszoklasistów, które odbyło się 12 października 2023 roku. To wydarzenie jest kluczowym momentem w życiu młodych uczniów, ponieważ oznacza ich oficjalne przyjęcie do społeczności szkolnej.

Najmłodsi uczniowie tej placówki z zapałem i zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty podczas pierwszego występu artystycznego. Wspierani przez starsze koleżanki z czwartej klasy, intonowali piosenki, recytowali utwory poetyckie a także dumnie odśpiewali hymn szkoły. Ich starania zostały docenione owacją na stojąco oraz słowami uznania. Chwile te uwieczniono dyplomami i licznymi prezentami.

Znaczącym punktem uroczystości było formalne ślubowanie i pasowanie na pełnoprawnych uczniów szkoły podstawowej, którego dokonała Pani Dyrektor. Jej serdeczne życzenia dotyczyły przede wszystkim pomyślności na edukacyjnej ścieżce, którą uczniowie zaczęli kroczyć. Na uroczystość wpłynęły również życzenia od Kierownika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Pułtusku, Pani Marii Wodzyńskiej, wystosowane w imieniu Burmistrza Miasta Pułtusk.

Po oficjalnej części wydarzenia, młodzi uczniowie spotkali się na przyjęciu. Czas spędzili w gronie rodziców i swojej wychowawczyni, Pani Anny Karasiewicz. Ten pamiętny dzień na pewno zostanie na długo zapamiętany przez pierwszoklasistów.