Stan obywatelskich inwestycji w Powiecie Pułtuskim

Stan obywatelskich inwestycji w Powiecie Pułtuskim

Samorządowe przedsięwzięcie, znane jako Budżet Obywatelski Mazowsza, umożliwia mieszkańcom Powiatu Pułtuskiego wybór miejsc do poprawy i rozwoju w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Ta inicjatywa polega na głosowaniu przez mieszkańców na wybrane przez nich projekty.

W przeszłości, dzięki tym procedurom, mieszkańcy powiatu pułtuskiego zdołali przeforsować kilka istotnych zmian. Jednym z nich był projekt budowy dwóch zatoczek autobusowych i chodników na drodze wojewódzkiej 618 w miejscowości Gładczyn. Po trzech latach oczekiwania, ten projekt został w końcu zrealizowany, pomimo że ciągle czekają na ustawienie dwóch przystanków autobusowych. Na dzień dzisiejszy, ta część drogi mogłaby konkurować nawet z drogą ekspresową pod względem estetyki i funkcjonalności.

Jednakże, inicjatywa Budżetu Obywatelskiego nie kończy się na jednej udanej inwestycji. W roku 2022, liczba głosów oddanych przez mieszkańców powiatu pułtuskiego pozwoliła na realizację kolejnego projektu. Tym razem, mowa o postawieniu pięciu radarowych wyświetlaczy prędkości w pobliżu szkół położonych przy drogach wojewódzkich w następujących miejscowościach: Golądkowo, Przewodowo, Strzegocin, Świercze, Winnica. Najbardziej imponujące jest to, że ta inwestycja została zrealizowana w rekordowo krótkim czasie – mniejszym niż rok.