Stosował przemoc wobec partnerki. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się

Stosował przemoc wobec partnerki. Dostał nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się

Pułtuscy policjanci nałożyli na 38-letniego mieszkania miasta policyjny nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do otoczenia swojej partnerki, nad którą znęcał się psychicznie i fizycznie. Dzięki posiadanym uprawnieniom funkcjonariusze byli w stanie odseparować agresywnego mężczyznę od kobiety.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek. Wówczas pułtuscy funkcjonariusze otrzymali informację, że w jednym z domów dochodzi do zdarzeń noszących znamiona przemocy domowej. Po potwierdzeniu zgłoszenia mundurowi udali się na miejsce.

Funkcjonariusze ukarali agresywnego mężczyznę

Okazało się, że we wskazanym domu obecny był pijany i agresywny 38-latek, który swoim zachowaniem zagrażał bezpieczeństwu domowników. Mundurowi ustalili, że mężczyzna stosował również przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki, szarpiąc ją podczas awantur i kłótni.

38-latek usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją partnerką. Na skutek tego funkcjonariusze podjęli decyzję o wydaniu wobec niego nakazu natychmiastowego opuszczenia zajmowanego mieszkania, a także zakazu zbliżania się do lokalu oraz partnerki i jej otoczenia na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Zasady wydawania nakazów i zakazów

Pułtuscy policjanci przy okazji tego zdarzenia przypomnieli, że podczas interwencji domowych nakazy lub zakazy mogą wydawać zarówno funkcjonariusze, jak i żołnierze. Ich powodem może być stosowanie przemocy w rodzinie. Tego typu nakazy i zakazy mogą być wydawane nawet w chwili, gdy osoba stosująca przemoc w rodzinie jest w danym momencie nieobecna w mieszkaniu.

W przypadku wszystkich takich poleceń wskazywane są również zakres i minimalna odległość, w jakiej mają one obowiązywać. Nie ma także znaczenia, kto jest właścicielem nieruchomości. Wydane zakazy i nakazy obowiązują przez okres 14 dni, jednak pokrzywdzona osoba może wystosować wniosek do sądu o ich przedłużenie.