Wysiłki pułtuskich policjantów prowadzą do rozwiązania problemu produkcji narkotyków

Wysiłki pułtuskich policjantów prowadzą do rozwiązania problemu produkcji narkotyków

Oficerowie z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku odkryli lokalizację nielegalnego laboratorium chemicznego, które miało na celu produkcję środków psychotropowych. W wyniku przeszukania nieruchomości, policja znalazła już przygotowane substancje narkotyczne oraz niezbędne prekursory do ich tworzenia. Dwaj mężczyźni (30 i 46 l.) zostali aresztowani w związku ze sprawą, a sąd nakazał trzy miesiące aresztu. Zgodnie z prawem polskim, mogą oni zostać skazani na karę do dziesięciu lat pozbawienia wolności za produkcję i posiadanie narkotyków.

Policjanci z Pułtuska nieustannie podejmują działania mające na celu zwalczenie przestępczości związanej z narkotykami i łapanie osób odpowiedzialnych za te nielegalne praktyki. Jednym z rezultatów tych działań było wykrycie tego laboratorium chemicznego służącego do produkcji narkotyków. Funkcjonariusze natknęli się na tę nielegalną fabrykę mefedronu podczas swoich badań na terenie powiatu pułtuskiego.

W trakcie przeszukania terenu, oprócz niemal 12 kg gotowych narkotyków, funkcjonariusze odkryli różnorodne substancje chemiczne przeznaczone do produkcji kolejnych partii tych substancji. Ponadto, znaleźli również sprzęt laboratoryjny, takie jak kanistry, mieszadła, menzurki i inne pojemniki używane w produkcji środków psychotropowych. Dodatkowo, na miejscu zabezpieczono prekursory i reagenty chemiczne konieczne do produkcji tych narkotyków.

Odkryty sprzęt i urządzenia sugerują, że laboratorium mogło tam działać przez dłuższy okres czasu, produkując nielegalne substancje. W związku z tym, jako część prowadzonego postępowania, policja sprawdzi pochodzenie zabezpieczonych produktów oraz przeznaczenie już wytworzonych narkotyków.