Zadłużony przestępca ukrywał się w Pułtusku: Policja zatrzymała poszukiwanego 38-latka

Zadłużony przestępca ukrywał się w Pułtusku: Policja zatrzymała poszukiwanego 38-latka

Na terenie Pułtuska, funkcjonariusze policji doprowadzili do zatrzymania 38-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez sąd w Warszawie. Mężczyzna ten był zobowiązany do odbycia kary więzienia za rozbój, ale próbował uniknąć sprawiedliwości. Jego wyrok wynosił 4,5 roku i okazało się, że musiał go odbyć za zbrodnię, której dopuścił się na terenie stolicy.

Mieszkaniec warszawskiego Mokotowa, w wieku 38 lat, starał się ukrywać w powiecie pułtuskim. Sąd skazał go za rozbój, który miał miejsce w Warszawie. Przestępstwo to było związane z próbą wymuszenia zwrotu długów poprzez groźby i stosowanie przemocy.

Po tym, jak wyrok został prawomocny, mężczyzna postanowił schować się przed prawnym wymiarem sprawiedliwości. Śledczy z Pułtuska jednak zdołali ustalić miejsce jego schronienia, a także pojazd, którym mógł poruszać się po okolicy. Policjanci byli również świadomi tego, że na jego widok mężczyzna może zareagować agresją, posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty czy też próbować uciec.