Zaplanowane protesty rolników na trasie DK-61 Kacice – Jabłonna mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym

Zaplanowane protesty rolników na trasie DK-61 Kacice – Jabłonna mogą spowodować utrudnienia w ruchu drogowym

W najbliższy piątek, dokładnie 09.02, mieszkańcy powiatu pułtuskiego powinni być przygotowani na zaplanowane manifestacje rolnicze, które odbędą się na trasie DK-61 między miejscowościami Kacice i Jabłonna. Dla kierujących pojazdami, spodziewane są nieuniknione trudności w poruszaniu się po tej drodze. Wzywamy do zachowania spokoju oraz przestrzegania instrukcji osób odpowiedzialnych za porządek podczas protestu, czyli funkcjonariuszy policji. Proponujemy rozważenie innych możliwości podróżowania lub unikanie wyjazdów, jeśli nie są one absolutnie konieczne.

Tego samego dnia protesty rolnicze mają miejsce na wielu innych drogach w Polsce. W związku z tym, jeśli planujesz podróż, warto uwzględnić te informacje. Prognozowane utrudnienia w przemieszczaniu się po trasie DK-61 mogą spowodować opóźnienia w planowanej podróży. Sugerujemy rozważenie innych dostępnych dróg alternatywnych.

Protest rolników ma rozpocząć się o godzinie 10:00 na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Kacice.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zachowali cierpliwość i zrozumienie dla protestujących. Zalecamy również wcześniejsze zaplanowanie trasy podróży oraz skorzystanie z dostępnych objazdów. W tym okresie, bardzo ważna jest ostrożność na drodze i przestrzeganie poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy policji.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów wydawanych przez policję oraz lokalne media, aby być na bieżąco z sytuacją na drogach.