Zatrzymanie dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Zatrzymanie dwóch nietrzeźwych rowerzystów

Jazda pod wpływem alkoholu może być niebezpieczna nie tylko dl samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu. Choć mówi się o tym zazwyczaj w kontekście kierowania samochodem, to jednak ta sama zasada ma zastosowanie w przypadku rowerzystów oraz motocyklistów. Ogólnie rzecz biorąc dotyczy ona wszystkich osób kierujących dowolnym pojazdem. Niestety, mimo ostrzeżeń często dochodzi do wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Na szczęście niektórych z nich udaje się zatrzymać zanim spowodują wypadek. Podobnie było w dwóch opisanych poniżej przypadkach.

Nietrzeźwi rowerzyści zatrzymani

W ostatni weekend, a dokładnie w sobotę, 12 lutego, doszło do zatrzymania dwóch rowerzystów w stanie nietrzeźwości. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Strzegocinie, natomiast drugie Zbroszkach. Miejsca te są położone odpowiednio w gminach Świercze i Winnica. W przypadku pierwszego rowerzysty, okazał się nim 27-latek, u którego wykryto we krwi ponad promil alkoholu. Już po samej jeździe policjanci nabrali podejrzeń, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, a badanie alkomatem tylko potwierdziło ich teorię. Jeśli chodzi o drugie zatrzymanie, dotyczyło ono nieco starszego, gdyż 52-letniego mężczyzny, u którego we krwi wykryto niemal promil alkoholu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a o nałożeniu konkretnej kary zadecyduje sąd.

Jazda po alkoholu

W wielu przypadkach do tego rodzaju zatrzymań dochodzi właśnie w weekend. Jest to czas sprzyjający różnego rodzaju imprezom, czy zakrapianym spotkaniom w gronie rodziny lub znajomych. Jeżeli decydujemy się na uczestnictwo w takim spotkaniu, lepiej zostawić wszelkie pojazdy (niezależnie od tego czy jest to samochód, motocykl, czy rower) w domu i skorzystać z komunikacji miejskiej bądź przespacerować się kawałek. Policja apeluje o szczególną ostrożność, gdyż to właśnie ona może uchronić nas od spowodowania wypadku drogowego.

Jeden komentarz o “Zatrzymanie dwóch nietrzeźwych rowerzystów

  1. Musieli zwrócić swoim pijanym zachowaniem uwagę policji, raczej nikt bez powodu nie kontroluje rowerzystów w takim stopniu jak samochodów.

Comments are closed.