Zatrzymanie mężczyzn będących w posiadaniu narkotyków

Zatrzymanie mężczyzn będących w posiadaniu narkotyków

Narkotyki to problem na skalę globalną, spotykany dość często również w Polsce. Przy różnego rodzaju okazjach możemy usłyszeć o zatrzymaniu wielu osób za posiadanie nielegalnych środków odurzających, Do jednego z takich zdarzeń doszło w ostatnich dniach, a dokładniej w zeszły czwartek, 3 lutego 2022. Policja zatrzymała do rutynowej kontroli drogowej toyotę. Jak się później okazało zarówno kierujący nią mężczyzna, jak i jego pasażer posiadali przy sobie narkotyki. Jak doszło do odkrycia środków odurzających? Jaka kara czeka wszystkich mężczyzn będących w ich posiadaniu?

Zatrzymanie mężczyzn posiadających narkotyki

Policja przeprowadzała kontrolę drogową ze względu między innymi na wzmożony ruch w okresie ferii zimowych w różnych województwach. Jednym z takich miejsc był Grabówiec, w którym to doszło do wspomnianego zdarzenia. Przy okazji kontroli jednego z pojazdów, wspomnianej już na wstępie toyoty, policjanci dostrzegli podejrzane zachowanie. Zarówno kierowca, jak i pasażer zaczęli zachowywać się nerwowo podczas kontroli. Ich zachowanie skłoniło policjantów do przeprowadzenia bardziej szczegółowego sprawdzenia pojazdu oraz kierowcy i pasażera. Na skutek rewizji okazało się, że zarówno 38-letni kierowca pojazdu, jak i jego 27-letni pasażer posiadają przy sobie niedozwolone środki odurzające.

Konsekwencje posiadania narkotyków

Mężczyźni zostali zabrani na komisariat, po czym trafili do aresztu. Oboje przyznali się do postawionych im zarzutów posiadania środków odurzających. Kara jaka może ich czekać to maksymalnie 3 lata pozbawienia wolności. Do wypadków takich dochodzi w ostatnich dniach coraz częściej. Na skutek skoordynowanych działań policji zostaje zatrzymanych coraz więcej osób będących w posiadaniu narkotyków. Czasami jest to celowe działanie, innym razem przy okazji rutynowych kontroli udaje się odkryć narkotyki zupełnie przypadkowo.