Zuchwała kradzież na mieszkańcu powiatu pułtuskiego. Chciał kupić telefon, dostał pustą butelkę

Zuchwała kradzież na mieszkańcu powiatu pułtuskiego. Chciał kupić telefon, dostał pustą butelkę

Mieszkaniec Pułtuska za pośrednictwem aukcji internetowej zakupił telefon komórkowy. Ogromne było jego zdziwienie, kiedy po odebraniu paczki w jej wnętrzu nie znalazł urządzenia, a pustą butelkę. Sprawa została zgłoszona na policję.

Mieszkaniec powiatu pułtuskiego zdecydował się na zakup internetowy w tradycyjny sposób. Na jednej z aukcji znalazł interesujący go markowy telefon komórkowy, po czym skontaktował się ze sprzedawcą. Nic nie wskazywało na to, że cała sprawa zakończy się oszustwem.

Zamiast telefonu otrzymał pustą butelkę

Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów ustalono, że płatność za przesyłkę zostanie uiszczona przy odbiorze paczki od kuriera. Po przekazaniu jej odbiorcy, radość z nowego telefonu trwała bardzo krótko. Okazało się, że w paczce zamiast urządzenia znajdowała się pusta butelka. Na skutek oszustwa mieszkaniec powiatu pułtuskiego stracił 340 złotych.

Mogłoby się zatem wydawać, że kupujący wybrał najbardziej bezpieczną formę zapłaty za zakup, a więc płatność przy odbiorze. W takich sytuacjach, gdy przesyłka okaże się niezgodna z ustaleniami, odbierający ma prawo ją zwrócić do nadawcy i za nią nie płacić. W tym przypadku odbiorca tak nie postąpił, co skończyło się dla niego utratą pieniędzy.

Zaraz po otrzymaniu paczki i sprawdzeniu jej zawartości mężczyzna zgłosił tę sprawę na policję. Funkcjonariusze rozpoczęli postępowanie, mające na celu dotarcie do nieuczciwego sprzedawcy.

Policja ostrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami

Przy okazji tego oszustwa mundurowi wygłosili apel, w którym ostrzegli przed osobami korzystającymi z aukcji w sklepach internetowych lub portalach aukcyjnych. Zauważyli, że często przy próbach oszustw kontakt z nadawcą się urywa, co utrudnia późniejsze wykrycie oszusta.

Jednocześnie policjanci ostrzegli, aby w miarę możliwości unikać dokonywania bezpośrednich opłat za kupowane przedmioty. Jest to dla oszustów najprostszy sposób na to, aby dopuścić się przestępstwa i spowodować, że kupujący bezpowrotnie stracą swoje pieniądze.