Atrakcje turystyczne Pułtuska

Atrakcje turystyczne Pułtuska

Turystyka jest hobby wielu osób. Chociaż niektórym kojarzy się z koniecznością wydawania dużych kwot pieniędzy, wcale nie musi tak być. W ostatnim czasie coraz bardziej promuje się tak zwaną turystykę lokalną. Polega ona na odwiedzaniu miejsc położonych w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Powstały nawet ciekawe projekty zwracające uwagę na ciekawe i warte uwagi miejsca w promieniu np. 50 kilometrów od większych miast.  Jeśli zerkniemy na mapę przekonamy się, że Pułtusk leży właśnie w takiej odległości od Warszawy, tylko nieco przekraczającej 50 kilometrów. W mieście tym znajdziemy wiele ciekawych miejsc, które zasługują na naszą uwagę.

Stare Miasto w Pułtusku

Naszą wycieczkę po atrakcjach turystycznych Pułtuska możemy zacząć od centrum. Jednym z wyróżniających się elementów tego miasta jest Rynek, który ciągnie się przez kilkaset metrów. Co ciekawe, w mieście tym nie ma on tradycyjnego kwadratowego kształtu, ale jest wydłużonym prostokątem. Już ze względu na sam kształt Rynku z pewnością warto go zobaczyć. Poza tym w centralnym punkcie rynku znajdziemy XVI-wieczny ratusz, który obecnie pełni funkcję muzeum regionalnego. Warto więc obejrzeć budynek zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych eksponatów między innymi z epoki średniowiecza. Na uwagę zasługują również znajdujące się tam odłamki meteorytu, który rozbił się w okolicach miasta w roku 1868.

Pułtusk – atrakcje turystyczne

Nasz spacer ze Starego Miasta możemy kontynuować wzdłuż jego południowo-wschodniej części. To właśnie tam znajdziemy zamek na wzniesieniu, który jest jednym z charakterystycznych punktów miasta. Zamek zbudowany jest w stylu renesansowym. Obecnie znajduje się tam Dom Polonii, a także hotel prowadzony przez tę organizację. Uwagę niejednego turysty przykuwają również bazylika oraz kościoły w Pułtusku. Jeśli chodzi o naturę, tuż za miastem znajduje się Puszcza Biała. Znajdziemy w niej wiele ścieżek spacerowych, szlaków turystycznych oraz rowerowych, a także miejsce na biwak. Jest to więc ciekawe miejsce dla całej rodziny na krótki spacer lub na spędzenia całego wolnego dnia na łonie natury.