Bułgaria – tanie i różnorodne wakacje

Bułgaria – tanie i różnorodne wakacje

Bułgaria jest kierunkiem znanym większości z nas. Niejedna rodzina co roku, a przynajmniej raz na kilka lat wybiera się tam na wakacje. Największą popularnością cieszą się oczywiście nadmorskie kurorty, a zimą góry, które są wyższe od tych polskich. Istnieją też inne ciekawe miejsca, które odwiedzają zarówno zagraniczni turyści, jak i sami Bułgarzy. To miejsca gdzie możemy obcować z miejscową kulturą, a także jedzeniem i spróbować czegoś o czym nawet nie słyszeliśmy.

Dokąd się udać w Bułgarii

Różnorodność krajobrazów sprawia, że w Bułgarii każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym jest to niewielki kraj, dlatego też będziemy mogli bez problemu przemieścić się z jednego miejsca na drugie. Jeśli mamy własny samochód, ułatwi nam to zadanie, jeśli zaś go nie posiadamy możemy skorzystać z lokalnego transportu. Sieć pociągów oraz autobusów jest tu dość dobrze rozbudowane, jednak czas jazdy jest dość długi, a same środki transportu niezbyt komfortowe. Przejazdy są jednak stosunkowo tanie i bez problemu będziemy mogli dotrzeć w praktycznie każde miejsce wart uwagi. Warto więc zaplanować sobie przejazd w kilka miejsc, aby zobaczyć prawdziwe oblicze kraju, a nie tylko nadmorskie kurorty.

Co zjeść w Bułgarii

Bułgaria jest jednym z tych krajów, w których możemy spróbować wielu potraw i nie wydać przy tym majątku. Mimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen wielu produktów, ciągle jeszcze są one w większości niższe niż w Polsce. Lokalne produkty to między innymi banica, czyli placek ze słonym białym serem sirene. Dobrze jest spróbować go w lepszych piekarniach, gdyż nie będzie on wtedy aż taki tłusty. Kolejna potrawa godna uwagi to musaka, która jednak znacznie różni się od greckiej potrawy o tej samej nazwie. W Bułgarii jest to zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym, marchewką i sosem pomidorowym. Jeśli chodzi o napoje, warto spróbować napoju jakim jest boza, która swoim smakiem wzbudza mieszane uczucia, a także piwa w litrowych lub dwulitrowych butelkach. Bułgaria jest bardzo różnorodnym krajem, z pewnością więc każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.