Nocleg na łonie natury – idealny pomysł na wakacje

Nocleg na łonie natury – idealny pomysł na wakacje

Ostatnie lata przyniosły ze sobą wiele rozmaitych udogodnień. Są one dostępne zarówno w naszych domach, jak i wszędzie tam gdzie wybieramy się na wakacje. Hotele i pensjonaty oferują wszystko, czego tylko potrzebujemy, żeby spędzić czas spędzony w nich jak najbardziej wygodnie i komfortowo. Istnieje jednak również inna możliwość, która nie zapewni nam takiego komfortu, jednak będzie na pewno przeżyciem, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Mowa tutaj oczywiście o nocowaniu na łonie natury, a więc pod namiotem, w hamaku, czy też po prostu – pod gołym niebem. Nocleg taki ma wiele plusów, którym chcemy się teraz przyjrzeć.

Nocleg w namiocie

Jedną z bardziej tradycyjnych propozycji na nocleg na łonie natury jest oczywiście namiot. Wielu z nas może się on kojarzyć z wakacjami za czasów dzieciństwa, kiedy to wyjeżdżaliśmy razem z rodzicami właśnie pod namiot. Poza tym, dość popularne były w tym czasie obozy harcerskie, czy też kolonie, podczas których spało się również w namiocie. Jeśli mieliśmy możliwość przeżyć coś podobnego, na pewno mamy miłe wspomnienia związane z takim sposobem nocowania, a także spędzania wolnego czasu. Dzisiaj również nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjechać na wakacje pod namiot. Dla nas będzie to dobra okazja. aby powspominać stare czasy, a dla dzieci idealna możliwość obcowania z naturą, a poza tym przygoda sama w sobie. Jedyne o czym musimy pamiętać, to fakt, że w niektórych miejscach rozbijanie namiotu jest zabronione.

Nocleg w hamaku lub pod gołym niebem

Inną możliwość daje nam hamak lub po prostu sam śpiwór. W takim przypadku nie jesteśmy ograniczeni miejsce, a nocleg jest w zasadzie darmowy, nie licząc kosztu hamaka i śpiwora, które musieliśmy kupić wcześniej. Rozwiązania te są dość mało popularne, jednak istnieją specjalne fora, a także grupy ludzi, którzy preferują właśnie taki sposób nocowania. Daje nam on pełną niezależność pod względem wyboru miejsca, a także jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o hamak, możemy go rozwiesić praktycznie w każdym miejscu w lesie, natomiast jeśli chcemy spać w samym śpiworze, idealnym miejscem będzie dzika plaża. Warto oczywiście wcześniej upewnić się czy w miejscu, w którym chcemy biwakować, taki nocleg jest dozwolony.