Dodatkowe instrumenty muzyczne dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku

Dodatkowe instrumenty muzyczne dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku

Stale rozwijająca się Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, niedawno powiększyła swój zasób instrumentów o jedenaście nowych egzemplarzy. Swoje zasoby muzyczne uzupełnili o perkusję, puzon, dwie trąbki, parę kornetów, tenorowy i altowy saksofon, a także dwie klarnety oraz flet poprzeczny. Wszystko to jest wynikiem nieustających starań i ciężkiej pracy strażaków i strażaczek, wśród których na szczególną uwagę zasługują Agnieszka Belczyńska, Kamila Krysiak oraz Klaudia Kalinowska. To one bowiem były odpowiedzialne za przygotowanie i rozliczenie wniosku o dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W ramach realizacji zadania publicznego o nazwie „Zakup instrumentów muzycznych dla orkiestr na Mazowszu”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pułtuska zdobyła dotację finansową w kwocie 43 tysięcy złotych. To jednak nie koniec dobrych wieści, bowiem w bieżącym roku udało im się pozyskać jeszcze więcej instrumentów. Dzięki wsparciu finansowemu od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które zostało przekazane przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej w formie dotacji dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, do ich kolekcji dołączyły kolejny kornet i klarnet.

Chcielibyśmy złożyć serdeczne gratulacje dla Orkiestry, która swoją obecnością i muzyką dodaje blasku wielu oficjalnym uroczystościom. Jest ona zasłużoną dumą zarówno dla lokalnych władz, jak i wszystkich mieszkańców Gminy Pułtusk.