Planowane przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Pułtuska i Grabówca z powodu awarii sieci wodociągowej

Planowane przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Pułtuska i Grabówca z powodu awarii sieci wodociągowej

W dniu 3 lipca 2024 roku, od godziny 8:00 aż do późnych godzin wieczornych, planowana jest przerwa w dostawie wody. Będzie ona wynikała z konieczności naprawy awarii sieci wodociągowej. Wpłynie to na mieszkańców osiedla Popławy w Pułtusku oraz miejscowości Grabówiec.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku planuje do momentu ukończenia prac remontowych, zorganizować punkty dla mieszkańców zapewniające dostęp do wody do celów sanitarnych. Punkty te zlokalizowane będą przy ulicy Tartacznej w Pułtusku, na parkingu przy sklepie PSS Gama (ul. Tartaczna 33) oraz na osiedlu Wyszkowskim, w pobliżu placu zabaw – na skrzyżowaniu ulic Sarbiewskiego i Noskowskiego.

Zauważamy, że obecny okres letni sprzyja zwiększonemu spożyciu wody, dlatego apelujemy do mieszkańców o zabezpieczenie odpowiednich zapasów wody zarówno do celów spożywczych jak i sanitarnych. W razie jakichkolwiek trudności związanych z tym zadaniem, mieszkańcy będą mogli skorzystać z możliwości pobrania wody (która stanie się zdatna do spożycia po jej zagotowaniu) ze Stacji Uzdatniania Wody na ul. Kościuszki w Pułtusku lub w Trzcińcu.

Należy pamiętać, że przerwy w dostawie wody nie dotkną mieszkańców prawobrzeżnej części Pułtuska. Istnieje jednak możliwość krótkotrwałych niedoborów wody związanych z prowadzonymi pracami naprawczymi.

Za wszelkie niedogodności wynikające z powyższych działań, przepraszamy. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.

Informacja przekazana przez Samodzielny Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Urzędu Miejskiego w Pułtusku oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Pułtusku