Zamiana Pułtuska w świąteczne królestwo świateł: plany na Mikołajki i okres Bożego Narodzenia 2023/2024

Zamiana Pułtuska w świąteczne królestwo świateł: plany na Mikołajki i okres Bożego Narodzenia 2023/2024

Miasto Pułtusk, w dniu Mikołajek 2023 roku, czyli 6 grudnia, zacznie tętnić prawdziwie świątecznym nastrojem. Wydarzenie to potrwa aż do 6 stycznia 2024 roku, sprawiając, że starówka Pułtuska zostanie zanurzona w ciepłe, bożonarodzeniowe światła. W tym roku jednak, ze względu na konieczność oszczędzania – szczególnie w kontekście gospodarowania energią elektryczną, decyzja o miejscach rozlokowania iluminacji była owocem starannego wyboru.

Świetlne ozdoby miasta skupią się głównie w jego centralnej części. To właśnie tam, otaczając Rynek oraz obszar wokół fontanny, będziemy mogli podziwiać świecące instalacje. Tradycyjnie jednak, nie zabraknie dekoracji również na terenach rekreacyjnych przy ulicy Widok. To właśnie tam stanie piękna, olśniewająca choinka.

Oczekiwania mieszkańców i odwiedzających są proste, lecz ważne. Jest nadzieja, że świąteczne iluminacje wprowadzą wszystkich w magiczny, świąteczny klimat. Mamy nadzieję, że będą stanowić piękne tło dla jesiennych i zimowych wieczornych spacerów, szczególnie w okolicy rynku, który jest prawdziwym sercem miasta.