Pułtusk nawiedzony przez dzikie zwierzęta: Dziki na osiedlach mieszkańców

Pułtusk nawiedzony przez dzikie zwierzęta: Dziki na osiedlach mieszkańców

Osiedla mieszkalne w Pułtusku, takie jak Skarpa i Kombatantów, od niedawna po zmroku stają się siedzibami… dzików. Wielu mieszkańców tego regionu spotkało te dzikie zwierzęta, uwieczniając je na zdjęciach, które następnie udostępnili na portalu społecznościowym Facebook. Chociaż obecność dzików może wydawać się ekscytującą nowością, jest to zjawisko pełne niebezpieczeństw i nie jest mile widziane. Wydaje się, że te dzikie stworzenia migrują do obszarów miejskich w poszukiwaniu pokarmu, który jest łatwiejszy do znalezienia w pobliżu miejskich śmietników niż na obszarach leśnych czy polach.

Jedna z osób komentujących wpisy na Facebooku dotyczące pojawienia się dzików ujawniła, że pewni mieszkańcy wręcz rzucają jedzenie tym dzikim zwierzętom! Zdecydowanie odradzamy takie działania. Dzikie zwierzęta to w końcu istoty dzikie, a przyzwyczajanie ich do łatwo dostępnego pokarmu w mieście może prowokować problemy. Istnieje ryzyko, że w krótkim czasie możemy zaobserwować powiększenie „miejskiego” stada tych zwierząt, które będą coraz bardziej aktywne na obrzeżach miasta.

Sytuacja jest tym bardziej niepokojąca, że na przykład w wąwozie w pobliżu osiedla Na Skarpie dziki mają doskonałe warunki do ukrycia się w ciągu dnia. Tylko kwestią czasu jest to, kiedy te zwierzaki podczas poszukiwania jedzenia zagubią się między budynkami mieszkalnymi, siatkami i ogrodzeniami, a w stanie strachu mogą nawet zaatakować ludzi.