Wakacyjne podróże na każdą kieszeń

Wakacyjne podróże na każdą kieszeń

Wakacje to czas, kiedy chcemy odpocząć od pracy lub szkoły. Mamy do wyboru cały przekrój różnorodnych miejsc, w których możemy spędzać czas na bardzo wiele sposobów. Niektóre z nich wiążą się z wyjazdami, na które nie każdego będzie stać, inne zaś będą wycieczkami na każdą kieszeń. Zazwyczaj nieprawdą jest bowiem stwierdzenie, że nie stać nas na jakikolwiek wyjazd, gdyż jest on zbyt drogi. Przyjrzyjmy się niektórym dostępnym możliwościom oraz temu jak możemy zaplanować niskobudżetowe, ale przyjemne wakacje.

Wakacje all inclusive

Jedną z możliwości są wakacje all inclusive. Chociaż zazwyczaj ich cena jest wyższa niż standardowego wyjazdu, to jednak czasem można znaleźć prawdziwe okazje. Szczególnie oferty last minute mogą być godne uwagi ze względu na dość niskie koszty i kompleksową usługę. Tego rodzaju wyjazd nie będzie wymagał od nas żadnych większych wydatków, chyba że zdecydujemy się na dodatkowe atrakcje lub na jedzenie na mieście.

Tanie wakacje za granicą

Jeżeli opcja all inclusive nas nie przekonuje z względów finansowych bądź innych, możemy postawić na inne rozwiązania. W takim przypadku najlepiej będzie zaplanować wakacje na własną rękę. Możemy już teraz wyszukać tanie loty do krajów, które nas interesują. Chociaż w sezonie ceny przelotów są dość wysokie, to jednak da się upolować prawdziwe okazje i polecieć do ciepłych krajów nawet za kilkadziesiąt złotych. Jeśli chodzi o nocleg możemy postawić na pensjonat lub wziąć ze sobą namiot. Niektóre kraje pozwalają na jego rozbijanie na dziko w wybranych miejscach, więc nocleg będzie bezpłatny.

Tanie wakacje w kraju

Podobne rozwiązanie możemy zastosować jeśli zdecydujemy się na wakacje w kraju. Tutaj trzeba się jednak upewnić gdzie możemy rozbić nasz namiot. Zazwyczaj jest to możliwe jedynie na polach namiotowych. W tym przypadku warto wybierać mniej turystyczne miejsca, gdyż ceny za rozbicie namiotu mogą w nich być nawet kilkukrotnie niższe. Poza tym, warto pomyśleć nad kwestią wyżywienia. Możemy gotować samodzielnie lub korzystać z barów i restauracji znajdujących się w danym miejscu.