Weekend za granicą

Weekend za granicą

Weekend to czas, kiedy decydujemy się na różnego rodzaju wyjazdy. Mogą to być zarówno bliższe jak i dalsze kierunki. Jeśli chodzi o te ostatnie, to z Pułtuska z dość duża łatwością możemy dostać się za granicę. Dzieje się tak ze względu na bliskość Warszawy. To właśnie ze stolicy lata najwięcej samolotów na bardzo różnorodnych trasach. Znajdziemy zarówno oferty tanich linii lotniczych, takich jak WizzAir, czy Ryanair, ale również oferty standardowych linii. Wielu zwraca jednak uwagę na te pierwsze, szczególnie że jeśli jest to tylko weekendowy wyjazd to nie chcemy na niego wydawać zbyt wiele. Gdzie możemy polecieć z Warszawy i jak zorganizować taką wycieczkę?

Dokąd polecieć z Warszawy

Warszawa daje nam praktycznie nieograniczone możliwości podróży. Ze stolicy możemy udać się do praktycznie każdego europejskiego kraju. Na liście miast znajdą się tu natomiast wszystkie stolice, ale nie tylko. Z łatwością dostaniemy się również do innych większych miast w krajach europejskich. Jeśli więc myślimy o wyjeździe weekendowym nie pozostaje nic innego jak tylko przejrzeć aktualne oferty linii lotniczych. Trzeba przy tym pamiętać, że zazwyczaj kupując bilety na ostatnią chwilę zapłacimy więcej, dlatego warto się w nie zaopatrzyć z pewnym wyprzedzeniem. Dzięki tej możliwości niemal cały świat, a przynajmniej cała Europa stoi przed nami otworem. Możemy zobaczyć Londyn i jego największe atrakcje, wybrać się do Paryża i podziwiać wieżę Eiffla, czy też pospacerować po klimatycznych uliczkach Mediolanu lub Barcelony. Wybór będzie ograniczony jedynie naszymi oczekiwaniami.

Co zabrać w podróż

Aby nasz wyjazd był udany, musimy zaopatrzyć się w kilka rzeczy. Jedną z podstawowych są oczywiście ubrania na zmianę. Warto zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy, jednak nie przesadzać z ich ilością – w końcu wybieramy się za granicę tylko na weekend. Poza ubraniami, ważne aby zabrać ewentualne leki, których używamy, a także swoje ulubione kosmetyki, gdyż nie każdy hostel, czy pensjonat je zapewnia. Jeżeli jednak zatrzymujemy się w hotelu powinny się one znaleźć w naszym pokoju. Poza tymi podstawowymi rzeczami możemy zabrać również książkę, która umili nam lot, a także przekąskę na drogę.